Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Nie ma dnia, żeby Ministerstwo Finansów nie informowało nas o problemach technicznych z dostępem do usług elektronicznych, które jak wiadomo, są obowiązkiem podatników, przedsiębiorców. Czytamy przykładowo o problemach:

- Okno serwisowe w usługach resortu finansów

- Utrudnienia w dostępie do środowiska testowego Krajowego Systemu e-Faktur

-  Aktualizacja API Krajowego Systemu e-Faktur na środowisku testowym

- Prace serwisowe w e-Formularzach

- Prace serwisowe w serwisie e-mikrofirma.mf.gov.pl itp.

Pozostaje zadać pytanie, jak to wpływa na rzetelność podatnika i funkcjonowanie działów finansowo-księgowych. Warto wspomnieć, iż prawie półtora roku trwał proces przyswajania faktu, iż należy przewidzieć możliwość wystawiania faktur ustrukturyzowanych w systemie offline w KSEF.

Minister Finansów w kolejnej już nowelizacji ustawy dotyczącej KSeF omawia problem niedostępności KSeF. W przypadku niedostępności KSeF związanej z serwisem systemu, odpowiednio wcześniej, będzie opublikowany komunikat na BIP MF, że w danym okresie będą prowadzone prace serwisowe. Ciekawostką jest to, że już dziś zostało stwierdzone, iż niedostępność systemu będzie krótkotrwała i zaplanowana, a także odpowiednio wcześnie komunikowana (podane daty zaplanowanych prac serwisowych), tak aby podatnicy mogli odpowiednio się zabezpieczyć i przygotować, gdyż w tym okresie nie będzie możliwości wystawiania faktur ani faktur korygujących w KSeF.

W takim przypadku w razie konieczności wystawienia przez podatnika faktury dopuszcza się możliwość wystawiania faktur w trybie offline według zasad określonych w tym trybie. Wówczas podatnik będzie stosował ten sam wzór faktury, który będzie stosowany powszechnie po wdrożeniu obligatoryjnego e-fakturowania.

Wypełniony przez podatnika wzór faktury wraz z wprowadzoną w polu P_1 – datą wystawienia faktury będzie stanowił pełnoprawną fakturę, którą następnie podatnik jest zobowiązany opatrzyć kodem weryfikującym i przekazać nabywcy w sposób z nim uzgodniony.

W okresie awarii podatnik będzie st...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 12 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!

Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.