Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

AKTUALNOŚCI , KASY REJESTRUJĄCE

21 grudnia 2020

Odliczenie wydatków na zakup kasy rejestrującej

159

1. Prowadząc placówki (sklepy), w którym sprzedawane będą wyroby gastronomiczne, tj. uprzednio podgrzane kanapki i pizzeryny oraz uprzednio przygotowane przez Podatnika kanapki, kawa z ekspresu czy świeżo wyciskany sok lub gdzie przed 1 stycznia 2021 r. będą oferowane produkty (posiłki czy napoje) przygotowywane na miejscu, Podatnik świadczy usługi związane z wyżywieniem w stacjonarnych placówkach gastronomicznych. W konsekwencji Podatnik będzie zobowiązany w tych placówkach do prowadzenia ewidencji sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych od 1 stycznia 2021 roku przy użyciu kasy on-line.

2. Podatnik będzie miał prawo do odliczenia ulgi na zakup kas rejestrujących on-line, które zakupi przed 1 stycznia 2021 roku.

3. W tych sklepach, w których Podatnik nie ma obowiązku z dniem 1 stycznia 2021 roku wymiany kas rejestrujących na kasy on-line, może instalować kasy rejestrujące z elektronicznym zapisem kopii nabyte w okresie obowiązywania potwierdzenia – do dnia 31 grudnia 2022 roku.

Stanowisko Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w indywidualnej interpretacji po...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź