Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

AKTUALNOŚCI , ROZLICZENIA VAT

19 września 2019

Odszkodowanie za ograniczenie korzystania z działki a opodatkowanie VAT

290

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie 15 maja 2019 roku  wydał wyrok (sygn. III SA/Wa 2524/18) dotyczący opodatkowania VAT odszkodowania za ograniczenie w sposobie korzystania z działki  przez osoby prowadzące działalność gospodarczą na jej części.

Małżeństwo otrzymało odszkodowanie z powodu realizacji inwestycji drogowej na terernie ich nieruchomości stanowiącej współwłasność małżeńską, wykorzystywanej w części na cele prywatne, a w części na potrzeby działalności gospodarczej. Decyzją wojewody nastąpiło ograniczenie w sposobie korzystania z tej nieruchomości -małżeństwo musiało m.in. rozebrać obiekt budowlany znajdujący się na ich terenie.

We wniosku o interpretację indywidualną, małżonkowie uważali, że otrzymane odszkodowanie nie podlega VAT, ponieważ ograniczenie korzystania z nieruchomości na podstawie decyzji administracyjnej nie stanowi czynności opodatkowanej VAT, wymienionej w art. 5 ustawy o VAT.

W uzyskanej interpretacji organ podatkowy nie zgodził ze stanowiskiem małżonków wskazując, iż czynność ograniczenia w sposobie korzystania z nieruchomości podlega opod...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę