Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Zgodnie z obowiązującymi przepisami od 15 września obowiązują przepisy, które umożliwią wystawienie e-paragonu w aplikacji MF, tzw. HUB paragonowy. Platforma ta pozwala na odbiór e-paragonów bez podawania swoich danych osobowych. Tak działa unikalny identyfikator, który zostaje przypisany do użytkownika po zainstalowaniu aplikacji na telefon. Jednak nie w każdym sklepie będziemy mogli dostać potwierdzenie zakupu w postaci elektronicznej, ponieważ rozwiązanie to będzie miało charakter dobrowolny.

Bez smartfona „nie ma życia”…

Minister Finansów zachęca do gromadzenia paragonów w swoim telefonie dzięki aplikacji MF. Zgodnie ze statystykami podanymi przez Ministerstwo Finansów, w ciągu pierwszego miesiąca od uruchomienia aplikacji e-Paragony 2.0 pobrało ją już blisko 20 000 Polaków. Pojawiają się już pierwsze kasy pozwalające na wystawianie paragonów elektronicznych i przekazywanie ich do aplikacji przez HUB Paragonowy. Kolejnym etapem będzie wprowadzenie takich kas w sklepach i zakładach usługowych.

Aplikacja e-Paragony to nowoczesna usługa, która daje możliwość przechowywania wszystkich otrzymanych paragonów w jednym miejscu – telefonie klienta. To zdaniem resortu rozwiązanie bezpieczne, dobrowolne i zapewniające anonimowość, a jednocześnie bardzo użyteczne.

Można zadać sobie pytanie, kto będzie odpowiadał za to bezpieczeństwo, skoro kilka razy w tygodniu mamy komunikaty o oszustwach i podszywaniu się hakerów pod administrację skarbową.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Ministerstwo Finansów, aplikacja daje możliwość przechowywania paragonów i segregowania ich ze względu na rodzaje poniesionych wydatków. Do wyboru jest 18 kategorii, takich jak np.: żywność, rozrywka, restauracje, elektronika, uroda lub usługi. W każdej chwili można obejrzeć paragony, przypomnieć sobie zakupione produkty i sprawdzić statystyki.

To ułatwia świadome zarządzanie domowym budżetem. Korzystanie z aplikacji rozwiązuje też szereg...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!

Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.