Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

KONTROLE I POSTĘPOWANIA PODATKOWE

2 października 2014

Sprzedaż zajętych ruchomości w przypadku nieobecności zobowiązanego

0 833

Mam zaległości w VAT-cie. Urząd zajął mój samochód i chce dokonać sprzedaży. Mam zaplanowaną długoterminową podróż służbową. Czy komornik może sprzedać pojazd pod moją nieobecność?

ODPOWIEDŹ

Tak, organ egzekucyjny może na mocy samego zajęcia ruchomości wykonywać wszelkie prawa zobowiązanego w zakresie niezbędnym do prowadzenia egzekucji. Podatnik, przeciwko któremu wszczęto postępowanie egzekucyjne ma obowiązek zawiadomić organ egzekucyjny w terminie 7 dni, o każdej zmianie miejsca swego pobytu, trwającej dłużej niż jeden miesiąc. Na wskazany adres będzie doręczana korespondencja dotycząca sprzedaży pojazdu. W sytuacji, kiedy organ egzekucyjny nie zostanie zawiadomiony o zmianie miejsca pobytu Podatnika, korespondencja będzie kierowana na dotychczasowy adres zgodnie z przepisami kodeksu postępowania administracyjnego.

UZASADNIENIE

Z opisywanej sytuacji przez Podatnika wynika, iż doszło już do zajęcia oraz zwózki pojazdu przez organ egzekucyjny. Sprzedaż egzekucyjna ściśle wiąże się z wyceną zajętej ruchomości, ogłoszeniem o licytacji, przeprowadzeniem licytacji oraz stricte sprzedażą przedmiotowego pojazdu. Obecność Podatnika w trakcie tych czynności nie jest obowiązkowa. Na podstawie art. 67a ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (u.p.e.a.)organ egzekucyjny może z mocy samego zajęcia ruchomości wykonywać wszelkie prawa zobowiązanego w zakresie koniecznym do prowadze...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!

Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.