Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Kolejne faktury korygujące powinny odnosić się do faktury pierwotnej.

Stanowisko Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji indywidualnej z 4 sierpnia 2014 roku nr ITPP3/443-234/14/MD.

Sytuacja Podatnika

Spółka w celu zwiększenia sprzedaży i przyciągnięcia potencjalnych kontrahentów przyznaje swoim Klientom upusty, rabaty i bonusy. Spółka dokumentuje rabaty zbiorczą fakturą korygującą zawierającą odniesienie do okresu, do którego się odnosi się udzielony rabat. W sytuacji zwrotu towaru, na który udzielono już rabat wystawiana jest kolejna faktura korygująca.

Odpowiedź Dyrektora Izby Skarbowej

Dyrektor odstąpił od uzasadnienia swojej decyzji zgadzając się z argumentacją Spółki, iż wystawiając kolejną fakturę korygującą z tytułu zwrotu towarów, poprzedzoną zbiorczą fakturą korygującą dokumentującą udzielenie rabatu potransakcyjnego, należy odnieść się w treści do faktury pierwotnej dokumentującej sprzedaż towaru, uwzględniając jednak zmiany cen spowodowanych poprzednią fakturą korygującą.

Na kolejnej fakturze korygującej powinny więc znaleźć się numer i data pierwotnej faktury oraz skorygowane wcześniej dane, gdyż ostatnia faktura korygująca odzwierciedla aktualny stan i cenę towaru.

Podstawa prawna: art. 106j ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług.