Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

KASY REJESTRUJĄCE

1 lipca 2018

Naprawa rowerów i montaż do nich silników elektrycznych a termin instalacji kasy w 2018 roku

0 1521

Z dniem 1 czerwca 2018 roku zgłosiłem rozpoczęcie działalności gospodarczej w zakresie naprawy pozostałych artykułów użytku osobistego i domowego PKD 95.29.Z (w tym naprawy rowerów) dla osób prywatnych. Jednocześnie w związku z takim zapotrzebowaniem zacząłem montować silniki elektryczne do rowerów i również naprawiać tego typu rowery. Czy to prawda, że powinienem od razu mieć kasę fiskalną traktując rower z silnikiem elektrycznym jako motorower?

ODPOWIEDŹ

Nie, obowiązek rozpoczęcia ewidencjonowania obrotu przy zastosowaniu kasy rejestrującej powstanie w terminie dwóch miesięcy następujących po miesiącu, w którym zostanie przekroczony limit obrotu z tytułu sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności wyliczony w proporcji do okresu wykonywania czynności w kwocie 11.726,03 zł

UZASADNIENIE

Z rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących wynika, że do końca 2018 roku zwolniono z obowiązku ewidencjonowania:

podatników rozpoczynających po dniu 31 grudnia 2017 roku dostawę towarów lub świadczenie usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, jeżeli przewidywany przez podatnika obrót z tego tytułu nie przekroczy, w proporcji do okresu wykonywania tych czynności w danym roku podatkowym, kwoty 20 000 zł.

Zwolnienie to traci moc po upływie dwóch miesięcy następujących po miesiącu, w którym podatnik przekroczy ten obrót. Zwolnień tych jednak nie stosuje się w przypadku świadczenia usług naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania).

W przypadku podatników korzystających ze zwolnienia ze względu na kwotę obrotu, zwolnienie to traci moc z chwilą wykonania w/w czynności.

Motorower, zgodnie z definicją ustawy Prawo o ruchu drogowym to dwu lub trójkołowy  pojazd  wyposażony w  silnik spalinowy  o  pojemności skokowej  do 50  cm³ lub w silnik elektryczny o mocy nie większej, niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h. Motorower nie jest uważany za pojazd silnikowy i powinien poruszać się po poboczu. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie motoroweru do ruchu jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Można się nim poruszać, jeśli spełnia on warunki techniczne określone dla tego pojazdu, jest zarejestrowany i posiada zalegalizowane tablice rejestracyjne. Motorower musi mieć także ubezpieczenie OC.

Natomiast rower, zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym, to pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m poruszany siłą mięśni osoby...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!

Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.