Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

ROZLICZENIA VAT

2 października 2014

SMS przypominający o niezapłaconym podatku VAT

0 892

Otrzymałem SMS, że zalegam w płatnościach VAT. Kto wysyła SMS i na jakiej podstawie?

ODPOWIEDŹ

Krótką wiadomość tekstową (sms) dotyczącą zaległości VAT wysłał organ podatkowy urzędu skarbowego, na podstawie § 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 maja 2014 roku w sprawie trybu postępowania wierzycieli należności pieniężnych przy podejmowaniu czynności zmierzających do zastosowania środków egzekucyjnych.

UZASADNIENIE

Wraz ze zmianami w ustawie o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (u.p.e.a.) ustawodawca nadał nowy tryb postępowania wierzycieli w przypadku uchylania się zobowiązanych od wykonania ciążących na nich obowiązków tj, terminowego regulowania należności pieniężnych. Jednocześnie zobowiązał wierzycieli do systematycznej kontroli terminowości zapłaty należności pieniężnych.

W przypadku stwierdzenia braku zapłaty należności, wierzyciel zanim wystawi upomnienie, a następnie tytuł wykonawczy może skorzystać z narzędzi, które ustawodawca zapisał w § 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 maja 2014 roku w sprawie trybu postępowania wierzycieli należności pieniężnych przy podejmowaniu czynności zmierzających do zastosowania środków egzekucyjnych tj. wierzyciel może informować zobowiązanego, w szczególności poprzez internetowy portal informacyjny, krótką wiadomość tekstową (sms), e-mail, telefon, faks, o terminie zapłaty należności pieniężnych lub jego upływie, wysokości należności pieniężnej, rodzaju i wysokości odsetek z tytułu niezapłacenia w terminie należności pieniężnej oraz grożącej e...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!

Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.