Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

AKTUALNOŚCI , DOKUMENTACJA (art. 106-112) , KASY REJESTRUJĄCE

13 września 2017

Ewidencja na kasie fiskalnej sprzedaży wysyłkowej

0 950

Jeżeli dostawca towaru otrzyma w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem), a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres) może skorzystać, ze zwolnienia z ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej.

Stanowisko Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z dnia 2 sierpnia 2017 roku nr 0115-KDIT1-1.4012.222.2017.1.AJ

Sytuacja Podatnika

Przedmiotem działalności Spółki jest sprzedaż detaliczna rolet, żaluzji, markiz, moskitier i akcesoriów ogrodowych za pośrednictwem sklepu internetowego (PKD 47.91.Z). Spółka dokonuje sprzedaży na rzecz konsumentów – osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Dostawa towarów jest prowadzona wyłącznie w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi). Płatności są dokonywane przez nabywców – osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej – w formie bezgotówkowej.

Z dowodów wpłat dokonywanych bezpośrednio na rachunek bankowy Spółki od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, jak i z wpływów dokonywanych na rachunek bankowy Spółki jednoznacznie wynika jakiej transakcji dotyczy zapłata. Także z dowodów wpłat dokonywanych za pośrednictwem poczty lub operatora logistycznego (kuriera) na rachunek bankowy Spółki jednoznacznie wynika jakiej transakcji dotyczy dana zapłata. Tym samym każda transakcja dokonywana za pośrednictwem sklepu internetowego umożliwia pełną jej identyfikację (dane dotyczące kupowanego towaru) oraz identyfikację jej nabywcy (dane nabywcy, jego adres).

Czy w przypadku sprzedaży towarów na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, Spółka może skorzystać ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu przy zastosowaniu kas rejestrujących, w tym wystawiania i wydawania paragonów fiskalnych?

Stanowisko Dyrektora

Zdaniem Wnioskodawcy, potwierdzonym przez Dyrektora w przypadku sprzedaży towarów na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, Spółka może skorzystać ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu przy zastosowaniu kas rejestrujących, w tym wystawiania i wydawania paragonów fiskalnych w sytuacji, gdy płatności za towary następują: poleceniem przelewu na rachunek bankowy Spółki, poprzez system (w tym z wykorzystaniem kart płatniczych), za pobraniem przez pocztę lub kuriera.

Od dnia 1 stycznia 2017 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadze...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!

Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.