Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Karta podarunkowa jako bon jednego przeznaczenia i obowiązek stosowania oznaczenia B_SPV w pliku JPK-V7

Artykuły | 27 stycznia 2021 | DODATEK NR 11
0 851

Karty podarunkowe spełniają definicję bonu, bowiem kwestie dotyczące kart podarunkowych zostały zaware w regulaminie, a z przedmiotowymi kartami podarunkowymi wiąże się obowiązek przyjęcia ich jako wynagrodzenie lub część wynagrodzenia za dostawę towarów, którą można zrealizować w jednym z 45 salonów stacjonarnych na terenie Polski. Tym samym, Spółka jest zobowiązana stosować oznaczenie B_SPV w odniesieniu do transferu kart podarunkowych.

Stanowisko Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w indywidualnej interpretacji podatkowej z 4 stycznia 2021 roku, nr 0114-KDIP1-3.4012.686.2020.1.ISK.

Sytuacja Podatnika

Spółka jest podatnikiem VAT i zajmuje się handlem detalicznym biżuterii, zegarków, torebek, perfum oraz innych akcesoriów. Wszystkie sprzedawane aktualnie towary objęte są podstawową stawką VAT w wysokości 23%. Sprzedaż prowadzona jest obecnie w 45 salonach, znajdujących się w galeriach handlowych na terenie całej Polski.
Spółka oferuje swoim klientom zakup kart podarunkowych (bonów). Są one wydawane po uprzednim uregulowaniu płatności za nie przez klienta. Zgodnie z przyjętym regulaminem karty posiadają okres ważności, który zostaje ustalony podczas ich aktywacji. Nabywanie i korzystanie z kart dopuszczalne jest wyłącznie w celach niezwiązanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Karty (bony) mogą być wykorzystane w jednym z 45 salonów stacjonarnych na terenie Polski, nie mogą natomiast być wykorzystane przy umowach zawieranych na odległość (przy nabywaniu przez Internet).
Karty podarunkowe są uznawanym wewnętrznym środkiem płatniczym pozwalającym na wykonanie przez jej posiadacza w całości lub w części zobowiązania pieniężnego powstałego w wyniku zawartej umowy sprzedaży. W przypadku, gdy wartość zakupionych towarów przekracza wartość nominalną karty podarunkowej, jej posiadacz zobowiązany jest do zapłaty różnicy ceny. Jeśli wartość zakupionych towarów jest niższa niż wartość nominalna karty podarunkowej Spółka nie wydaje reszty oraz posiadacz karty nie może żądać wydania zwrotu niewykorzystanej wartości karty w jakiejkolwiek postaci. 

Stanowisko Dyrektora

  1. Zgodnie z art. 2 pkt 43 ustawy o VAT – bon jednego przeznaczenia to bon, w przypadku którego miejsce dostawy towarów lub świadczenia usług, których bon dotyczy, oraz kwota należnego podatku, podatku od wartości dodanej lub poda...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!

Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.