Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Kompleksowe usługi montażowe wyrobów szklanych

Artykuły | 28 stycznia 2020 | DODATEK NR 6
23

Montaż półek szklanych lub luster należy opodatkować według stawki podatku w wysokości 23%. Natomiast montaż wyrobów szklanych, w postaci: kabin prysznicowych, balustrad szklanych, drzwi szklanych jedno i dwu skrzydłowych, drzwi szklanych przesuwanych, szklanych ścianek, daszków szklanych, zabudów szklanych z elementem szkła kolorowego lub grafik na szkle oraz fototapet – korzysta z opodatkowania wg stawki 8%.

Stanowisko Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w indywidualnej interpretacji podatkowej z 16 stycznia 2020 roku 0111-KDIB3-1.4012.768.2019.1.WN.

Sytuacja Podatnika

Czynny podatnik VAT świadczy kompleksowe usługi polegające na montażu wyrobów szklanych dla klientów indywidualnych. Wszystkie montowane elementy szklane są montowane w budynkach jednorodzinnych PKOB 111 i budynkach wielomieszkaniowych PKOB 112, o których mowa w art. 41 ust. 12a ustawy o VAT objętych społecznym programem mieszkaniowym dla osób fizycznych oraz dla firm budowlanych, które zajmują się remontami lub modernizacją budynków mieszkalnych.
Usługi szklane jakie świadczy Wnioskodawca mają różne zastosowanie:

  • Usługa montażu elementów szklanych - grafika ścienna, które może również zastępować tradycyjne płytki ścienne, może stanowić element podłogi, ściany, sufitu przymocowany za pomocą specjalnego kleju. Demontaż usługi niszczy powierzchnię i element szklany nie nadaje się do ponownego użytku.
  • Usługa montażu ścian szklanych stałych i przesuwnych. Mocowane są za pomocą specjalnych uchwytów, łączników, szyn jezdnych przymocowanych do ściany, podłogi lub stropu pomieszczenia.
  • Usługa montażu drzwi szklanych przesuwnych lub stałych wewnętrznych. Drzwi stałe przymocowane są za pomocą uchwytów, zawiasów do ścian, sufitu, podłogi i stropu, zmieniają również parametry użytkowe i techniczne budynku. Drzwi przesuwne stanowią element tafli szkła mocowanego na szynach jezdnych do sufitu i podłogi lub stropu. Stanowią ruchomą część oddzielającą od siebie pomieszczenia.
  • Montaż elementów szklanych tj.: balustrada na schodach, parapetów, daszków są trwałymi elementami budynku lub lokalu mieszkalnego.

Montaż szklanych kabin prysznicowych w postaci drzwi szklanych, ścianek montowanych w łazienkach, która ma za zadanie chronić przed zalaniem pomieszczenia. Montowane są za pomocą łączników, szyn do ściany, podłogi lub sufitu.

Montaż luster - tafla lustra klejona do ściany za pomocą specjalnego kleju i chroni ścianę przed zabrudzeniem.
Montaż półek szklanych mocowanych do ścian za pomocą specjalnego kleju lub chwytów.
Montaż fototapet wydrukowanych na własnej maszynie do druku wielkoformatowego, klejone są bezpośrednio na ścianę specjalnym klejem.
Wszystkie elementy szklane są na stałe połączone z budynkiem. Mocowane są za pomocą specjalnych uchwytów, łączników, klamra, zawiasów do podłogi, ściany lub stropu. Elementy przesuwne mocowane są na szynach jezdnych mocowanych do podłóg, sufitów, ścian lub stropu.

Stanowisko Dyrektora

Na mocy art.41 ust. 12 ustawy o VAT – w brzmieniu obowiązującym do 31 października 2019 roku – stawkę podatku 8% stosuje się do dostawy, budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym. 
1. Dyrektor uznał, że dla usług montażu wyrobów...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę