Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

1. W przypadku niezwrócenia opakowań zwrotnych przez klienta detalicznego, Podatnik jest zobowiązany do podwyższenia podstawy opodatkowania.

2. W przypadku ogólnie dostępnej informacji w sklepie czy zawarcie informacji w części niefiskalnej wydruku paragonu, nie można mówić o zawarciu umowy z nabywcą detalicznym, która zobowiązuje tego nabywcę do zwrotu opakowania w określonym terminie.

3. Jeżeli Podatnik na etapie wydania opakowania zwrotnego pobiera za nie kaucję i nie wlicza go do podstawy opodatkowania, to podstawę opodatkowania należy podwyższyć 60. dnia od dnia wydania opakowania.

4. W sytuacji, gdy Podatnik podwyższył podstawę opodatkowania 60 dnia od dnia wydania opakowania, to będzie miał prawo do obniżenia podstawy opodatkowania o wartość zwróconych opakowań zwrotnych, w rozliczeniu za okres, w którym te opakowania zostaną zwrócone.

5. Oprócz ewidencjonowania na kasie fiskalnej, konieczne jest przeliczanie i ewidencjonowanie w inny sposób kwot podwyższenia czy obniżenia podstawy opodatkowania oraz podatku należnego, stosując np. dokumenty wewnętrzne.

Stanowisko Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w indywidualnej interpretacji p...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź