Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Zwolnienie od podatku usług prowadzenia warsztatów artystycznych

Artykuły | 1 marca 2022 | DODATEK NR 15
0 1235

Świadczone przez Podatnika (DJ-a, muzyka/producenta, realizatora dźwięku oraz wykonawcę) usługi prowadzenia warsztatów artystycznych będą korzystać ze zwolnienia od VAT. Usługi te będą stanowić usługi kulturalne, a jednocześnie świadcząc te usługi Podatnik będzie występować jako indywidualny twórca w rozumieniu w rozumieniu przepisów o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz wynagrodzenie za świadczenie tych usług będzie w formie honorarium.

Stanowisko Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w indywidualnej interpretacji podatkowej z 3 lutego 2022 roku, nr 0114-KDIP4-2.4012.789.2021.2.MC.

Sytuacja Podatnika
Podatnik od 12 sierpnia 2019 roku prowadzi jednoosobową pozarolniczą działalność gospodarczą i nie jest podatnikiem VAT - zwolnienie podmiotowe art. 113 ust. 1 ustawy o VAT. Podatnik jest DJ-em, muzykiem/producentem, realizatorem dźwięku oraz wykonawcą. Z powodu pandemii, w ostatnich dwóch latach zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem warsztatów muzycznych. Większość dochodów pochodzi z działalności edukacyjnej polegającej na tworzeniu, komponowaniu oraz graniu autorskiej muzyki podczas warsztatów. Faktycznie świadczy następujące usługi:
a) warsztaty artystyczne (produkcja muzyczna, miks i mastering, DJ-ing, warsztaty wokalne), które stanowią ok. 90% ogólnego przychodu z działalności gospodarczej,
b) występy sceniczne - ok. 8% przychodu,
c) realizacje nagrań - ok. 2% przychodu.

Świadczenie usług w formie warsztatów artystycznych polega przede wszystkim na twórczej kreacji muzycznej według autorskich koncepcji Podatnika oraz dyskusji z uczestnikami warsztatów. Podatnik na każdych warsztatach prezentuje/wykonuje lub w trakcie warsztatów tworzy własne kompozycje muzyczne, obejmujące przedstawienie koncepcji autora dotyczących zagadnień stanowiących przedmiot tych warsztatów oraz prezentuje uczestnikom warsztatów autorskie koncepcje artystyczne i własną metodykę twórczą. Prowadzenie warsztatów polega na wywieraniu twórczego wpływu na przebieg spotkania i uczestników, którzy podczas warsztatów mają możliwość rozwijania i doskonalenia własnych umiejętności artystycznych wg koncepcji Podatnika. Wynagrodzenie Podatnik otrzymuje w formie honorarium.

...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!

Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.